Olimpiada językowa - Konkurs językowy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

XVII edycja konkursu „Pokaż nam język”

Tegoroczny temat przewodni konkursu - "Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku".

Weź udział w konkursie!

 

Dowiedz się więcej o:


Zaproszenie do udziału w konkursie skierowane przez prof. nadzw. dr. hab. Macieja Mackiewicza - Przewodniczącego Komisji Głównej Konkursu „Pokaż nam język”

Już po raz 17. serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie „Pokaż nam język”! Nasz konkurs jest doskonałą okazją do zweryfikowania swoich kompetencji językowych, sprawdzenia wiedzy kulturoznawczej, wykazania się sztuką debatowania i, wreszcie, jest to także sposób na dobrą zabawę.

W zeszłorocznej edycji konkursu wprowadziliśmy dwie istotne zmiany, które w tym roku podtrzymujemy. Ponownie konkurs obejmie dwa zdecydowanie najchętniej wybierane przez uczniów języki: angielski i niemiecki. Poza tym zamiast finałów regionalnych i tzw. „superfinału” zorganizujemy ogólnopolski finał, który poprzedzony zostanie dwoma etapami przeprowadzonymi pod nadzorem komisji szkolnych z wykorzystaniem platformy internetowej. Tegoroczny dwudniowy finał odbędzie się w dniach 1-2 czerwca w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i to tam, po pierwszej, testowej części wysłuchamy debat finałowych, które obracać się będą wokół wiodącego tematu konkursu „Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku". Szczegóły regulaminowe znajdziecie Państwo w zakładce Regulamin.

Bardzo miło wspominamy zeszłoroczny finał konkursu w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, który przyniósł dużo satysfakcji nie tylko finalistom i laureatom, ale także nam – organizatorom. Będzie mi niezmiernie miło, jeżeli po raz kolejny tysiące uczniów z całej Polski zasiądzie do testów pierwszego etapu, setki uczniów zmierzy się z drugim etapem a kilkudziesięciu najlepszych zawita do pięknego miasta Gdańska i powalczy o najwyższe wyróżnienia.

Do zobaczenia i powodzenia!

prof. nadzw. dr hab. Maciej Mackiewicz
Przewodniczący Komisji Głównej Konkursu

 

 

Dla najlepszych uczniów czekają nagrody rzeczowe oraz nagroda główna, czyli indeks Wyższej Szkoły Bankowej. Przewidzieliśmy również nagrodę dla najaktywniejszej szkoły (tablica multimedialna). Nie czekaj. Zarejestruj się już dzisiaj. 


A jak wyglądała jubileuszowa - XV edycja konkursu w liczbach
?

18 969
  uczniów zarejestrowanych w konkursie
 544
  szkoły
634 690   łącza ilość pytań, na które odpowiedzieli uczniowie w pierwszym etapie konkursu
  10 578
  łączna ilość godzin poświęconych na rozwiązanie testu w pierwszym etapie konkursu
2 069
  uczestników drugiego etapu
 1 421
   uczniów napisało test z języka angielskiego w drugim etapie
      563
   uczniów napisało test z języka niemieckiego w drugim etapie
         85
   uczniów napisało test z języka hiszpańskiego w drugim etapie
    3 103
  łącza ilość godzin poświęconych przez uczniów na rozwiązanie testu w drugim etapie konkursu
         16
   debat moderowanych w finale konkursu